Wyświetlanie 1–12 z 291 wyników

Płytka kątowa ręcznie formowa to na odpowiedź na jeden z często pojawiających się problemów w budownictwie i remontach wnętrz oraz zewnętrznych elementów budynku. A mianowicie: jak estetycznie i prawidłowo zamontować płytki elewacyjne czy ścienne na narożnikach i przy krawędziach?

Płytki kątowe to specjalnie przygotowane pod kątem 90 stopni materiały budowlane, które przeznaczone są do wykończenia wszelkich ścian, murów, płotów i architektury ogrodowej zbudowanych pod takim właśnie kątem. Narożniki budynku czy otwory okienne, drzwiowe w ścianach tak są standardowo przygotowane, a wykończenie ich klasyczną płytką elewacyjną lub cegłą klinkierową jest problematyczne i wymaga skrupulatnego, starannego wymierzenia, cięcia oraz montażu. Bywa to czasochłonne i marnuje surowiec przy najmniejszym błędzie, dlatego producenci płytek, wychodząc naprzeciw klientom, stworzyli płytki kątowe ręcznie formowane, które idealnie dopasują się do powierzchni narożnikowych.

Płytki kątowe ręcznie formowane, tak samo jak standardowe płytki ręcznie formowane, można wykorzystać jako płytki elewacyjne, płytki zdobiące bramy, płoty, mury i ogrodzenia, płytki montowane na budynkach architektury ogrodowej, architektury funkcjonalnej na posesjach prywatnych (altana, garaż, częściowo zabudowane wiaty) czy publicznych. Produkty z tej kategorii sprawdzą się również wewnątrz, jako element dekoracyjny ścian, kominków, filarów czy ościeżnic okiennych i drzwiowych.

W sklepie AWS Klinkier przygotowaliśmy ofertę płytek kątowych ręcznie formowanych marek takich jak: Leopold Engels, Vandersanden, King Klinkier. Proponujemy modele w jasnych odcieniach szarości, bieli, beżu i brązu, przez wyraziste żółcie, brązy i czerwienie, aż po ciemne, mocno nasycone brązy, czernie, granaty, burgundy. Wszystkie pozycje w ofercie są starannie wykonane, z wysokiej jakości surowców. Ręczne formowanie gwarantuje unikalność każdego produktu i perfekcyjne dostosowanie do potrzeb. Dostępne są kształtki w kilku wariantach, a także formaty dostępne na zamówienie.